Liečivý šampón vo forme peny. S účinkom kyseliny salicylovej. Vhodný pri problémoch: demodikóza, svrab, alergia na blšie uhryznutie, mykotické ochorenia kože (Microsporum canis, Trichophyton mentagrophytes), bakteriálne, kvasinkové infekcie, akné, seborea, atopická dermatitída. Vhodný v prípade nutnosti aj na každodenné používaie. 473ml

Výrobca: Innovacyn
Kód produktu: VT10
Dostupnosť: Skladom
24.00€
Bez DPH: 20.00€

3 alebo viac 23.28€
5 alebo viac 22.00€

Farmakologické vlastnosti šampónu:

Analgetický účinok – spočíva na úrovni centrálneho a periférneho nervového systému, čo sa považuje za výhodu. Salicylany inhibujú tvorbu COX a prostaglandínov a v tom spočíva najmä antiinflamatórny účinok a s tým je spojený aj analgetický účinok, keďže hlavnými mediátormi zápalu sú prostaglandíny. Na CNS pôsobia najmä na hypotalamus, čo má rovnako efekt analgézie.
Antipyretický účinok – spočíva najmä priamym pôsobením na neuróny hypotalamu, kde sa nachádza termoregulačné centrum, ktoré je zodpovedné za reguláciu telesnej teploty pôsobením na periférne cievy, kedy dochádza k vazodilatácii, čím sa zvyšuje cirkulácia periférnej krvi a následne dochádza k poklesu telesnej teploty. Keď sa zvýši cirkulácia periférnej krvi, je priamo stimulované dýchanie, čím sa zvyšuje využiteľnosť kyslíka a pozitívne to ovplyvňuje oxidačné procesy.
Antiinflamatórny účinok – salicylany zasahujú do akútnej fázy zápalového procesu a s veľkou pravdepodobnosťou pôsobia aj v chronických fázach. Pokiaľ salicylany porovnáme s inými nesteroidnými antiflogistikami, majú podstatne menej nežiaducich účinkov.

Liečivý účinok vďaka zloženiu. Viac si prečítate TU

Vlastnosti
Formula Emulzia / Pena
Krajina pôvodu USA

Purifikovaná voda, α-olefín sulfónan, Kokamidopropyl Betaín, Kyselina     salicylová, Glycerín, Lauramín oxid, Panthenol, Glycyrrizinát didraselný, Hyaluronát sodný, Alantoín, Extrakt z listov Aloe Barbadensis, Extrakt plodníc huby Tremella Fuciformis, Fytát sodný, Polyquaternium-7, aróma, DMDM Hydantoín, Jodpropynylbutylbutylkarbamát, Hydroxid sodný

Šampóny neobsahujú parabény, sulfáty a žiadne chemické farbivá.

Kyselina salicylová – je β-hydroxykyselina, má vysušujúce, antiflogistické, bakteriostatické, antiseboroické a analgetické vlastnosti. Do 3 % pôsobí keratoplasticky, ale pri koncentrácií 5-40 % veľmi ľahko prechádza cez neporušenú kožu a jej účinky sú keratolytické. V medikovanom šampóne sa nachádza o koncentrácii 2%.

Mechanizmus účinku spočíva v znižovaní tvorby prostaglandínov, ktoré vznikajú v každom zápalovom tkanive. Salicylany majú aj inhibičný účinok na COX (cyklooxygenázu), čo je veľmi dôležitý enzým pri syntéze prostaglandínov na bunkovej a tkanivovej úrovni.

 

Glycyrrizinát draselný –  nachádza sa v sladkom drievku, jeho účinky sú antibakteriálne, antiinflamatórne, antivírusové, antioxidačné, antihistaminické.

Hyaluronát sodný – kyselina hyalurónová, je veľmi významnou zložkou bunkových stien organizmov, medzibunkovej hmoty a telových tekutín. Je súčasťou protizápalových preparátov, pomáha zvyšovať reakcie imunitného systému pri bakteriálnych infekciách, využíva sa aj pri antikancerogénnej terapií. Čo sa rán týka využíva sa pri terapií akútnych a chronických rán, dokonca aj pri infikovaných ranách je jej využitie podstatné. Kyselina hyalurónová udržiava v tkanivách vodu a tým vytvára v rane prirodzené vlhké prostredie, ktoré podporuje migráciu a schopnosť života buniek a samozrejme dokáže z rany odvádzať zápalové ložiská, dochádza k oveľa rýchlejšej obnove chýbajúceho tkaniva v mieste poškodenia a tvorba jaziev je minimálna. Týka sa to hojenia bežných rán, odrenín, popálenín, ekzémov, pyotraumatických dermatitíd, dekubitov, chronických rán a podobne.

Alantoín – prírodný produkt nachádzajúci sa v prírode najmä v kôre pagaštanu, kostihoji, pšeničných klíčkoch. Jeho hlavnou úlohou je regenerácia – dochádza k veľmi rýchlemu množeniu buniek, zjemňovanie a hydratácia. Keratolyticky pôsobí na zrohovatenú časť vrchnej vrstvy kože.

Extrakt z listov Aloe Barbadensis – jej listy sú zásobárňou vitality pretože obsahuje veľké množstvo živín: proteíny, vitamíny A, B1, B2, B6, B12, C, E, minerálne látky: Ca, Zn, Mg, Na, Mn, Cu, Cr, Fe, saponíny. Ďalej pôsobí antibakteriálne, antimykoticky, virucídne.

Extrakt plodníc huby Tremella Fuciformis – „snežná huba“ je jedlá v Číne a Japonsku a je považovaná za delikatesu. Jej účinky v dermatológií sú najmä antikancerogénne, antiinflamatórne, antihistaminické. Mechanizmus účinku spočíva v zvyšovaní aktivity enzýmu SOD, ktorý ma za úlohu vychytávať voľné radikály.

Fytát sodný –  má antioxidačný účinok – kyselina fytínová potláča katalyzované oxidačné reakcie. Kondiciovanie kože.

Stačí jednoducho namočiť – nastriekať – napeniť – opláchnuť – výsledkom je hĺbkové ošetrenie a vyčistenie kože, srsti vďaka zložkám nachádzajúcich sa v šampóne. Namočte dôkladne srsť zvieraťa vlažnou vodou, rovnomerne na ňu nastriekajte šampón, napeňte a rozotrite, aby sa šampón dostal do srsti. Nechajte pôsobiť niekoľko minút a nakoniec dôkladne opláchnite. Vyhnite sa kontaktu s očami.

Prípravok je bezpečný aj pri každodennom používaní.