Kazuistika, 14 September 2022

Meno psa: Holly, Plemeno:Labrador, Vek: 7 rokov

Produkt ku ktorému sa viaže kazuistika: Vision Berry /Broadreach Nature +

Iná liečba: NIE, Diagnóza:  Zhoršené videnie, Progressive Retinal Atrophy

Majiteľ psa: Graham & Sandra Coull / UK

 

septembri 2021 bola Holly vakcinovaná proti kotercovému kašľu. Bola skontrolovaná veterinárom, ktorý si nevšimol žiadne zjavné problémy. Ale od konca októbra sme si všimli, ako keby mala problém vidieť a orientovať sa pri slabšom svetle.

decembri 2021 mala Holly každoročné boostovacie vakcinovanie. Pri tejto príležitosti sme požiadali veterinára, aby jej skontroloval zrak. Veterinár jej diagnostikoval šedý zákal. Povedal, že nie je rozsiahly a z tohto dôvodu jej ani nepredpísal liečbu.

Zdalo sa, že Hollyin zrak sa počas niekoľkých nasledujúcich mesiacov príliš nezhoršil.

Ale v marci 2022 sme strávili víkend s našimi vnúčatami. Holly sa celý čas hrala a veľa  behala s ostatnými psami. Nasledujúce ráno sa zobudila a nevidela. Zostala strnulo stáť v rohu, vystresovaná, nevediac čo sa s ňou deje, kde je.

V to ráno sme ju vzali k inému veterinárovi, ktorý nás poslal na špecializovanú kliniku. Tam našu Holly diagnostikovali, urobili jej testy a vyriekli záver:  progresívna retinálna atrofia, pravdepodobne typ s náhlym nástupom. Podľa vyšetrenia naša  Holly  vôbec nevidela na pravé oko, ale s ľavým okom dokázala rozpoznať tvary/tiene a pohyb na niekoľko metrov od seba, najmä pri dobrom osvetlení.

Na klinike nám povedali, že keby bola Holly špeciálne vyšetrená skôr, mohli jej skúsiť podať antioxidanty na spomalenie zhoršenia stavu, ale momentálne už nemajú liek, ktorý by jej pomohol.

Snažili sme sa nájsť na internete niečo, čo by jej pomohlo.. Podarilo sa nám zakúpiť Ocuglo. Veľmi sme sa snažili, aby sa jej zachoval zrak aspoň tak, ako to je teraz, aby sa postupne prispôsobila situácii a naučila  sa žiť a pohybovať v rámci svojich možností. Zdalo sa, že to má nejaký priaznivý účinok. Holly vyzerala o niečo šťastnejšia, hoci sa nepohybovala toľko, ako predtým. Supplement sme kupovali v USA a niekedy sme mali problém ho pozháňať.

auguste 2022 sme už začali zháňať niečo iné. Orientovali sme sa na alternatívnu ponuku dostupnú a vyrobenú v UK.

Naše hľadanie na internete bolo úspešné, keď sme našli  farmaceutickú spoločnosť Broadreach Nature+.

11. septembra sme objednali niekoľko balení kapsúl Vision Berry. Veľmi skoro sme si všimli, že Holly je aktívnejšia, viac sa pohybuje. Zdalo sa, že došlo aj k miernemu zlepšeniu orientácie sa v priestore. Počas niekoľkých nasledujúcich týždňov sa zlepšovala, sledovala nás ako kedysi, chodila hore a dole po schodoch, skákať na posteľ s väčšou istotou.

Jej videnie sa zdá o niečo lepšie v jasnom svetle, pričom si všíma prekážky a všimne si aj zatvorené dvere lepšie ako predtým. Väčšina dní sa cíti dobre, ale zdá sa, že sa jej stav o niečo zhorší na ďalší deň po tom, keď veľa behá a hrá sa.

Holly preferuje Vision Berry skôr vo forme prášku ako kapsúl. Tie má tendenciu vypľúvať. Prášok sa podáva jednoducho do stravy. Dávkuje sa ľahko vďaka priloženej odmerky.

Holly bola v hoteli pre psov počas našej dovolenky. Dali sme jej zásobu Vision Berry na 12 dní . Aj ta však došlo k vynechaniu niekoľkých dávok. Veľa behala a hrala sa s inými psami. Keď sme si po ňu prišli, bola na tom horšie.

dovolenka. Vynechala niekoľko dávok a veľa behala a hrala sa so svojimi psími kamarátmi. Takže, keď sme sa vrátili, bola na tom výrazne horšie.  Vrátili sme sa hneď k podávaniu Vision Berry, dávku sme však zvýšili na 3 odmerky denne pri jej váhe 35kg.  Čoskoro sa zlepšila späť tam, kde bola pred našou dovolenkou a je veľmi živá a šťastná!

Sme veľmi spokojní s výsledkami používania vášho produktu. A hlavne sa tešíme, keď vidíme Holly opäť tak šťastnú.

Graham & Sandra Coull

Originálna verzia kazuistiky v anglickom jazyku TU

 

Súvisiace články
23.12.2021
Ako to vidí pes… Mýty a fakty
04.01.2022
Kazuistika - Dermatitída v očných kútikoch-pes
10.04.2022
POAG - primárny glaukóm
23.04.2022
Obyčajné slzenie u psa? Buďte na pozore. Môže signalizovať vážny problém so zrakom.…