Vhodné pre psov a mačky od 6 mesiacov veku. Výživový doplnok stravy na podporu zdravia očí a zraku u psov a mačiek, šteniatok a mačiatok. Obsahuje Vis-Ease - jedinečná patentovaná receptúra. Vytvorené veterinármi, výrobným procesom s najvyšším etickými normami. Ocenená receptúra. Pre stredne veľkého psa do 20 kg je zásoba každého balenia na 30 dní.

Výrobca: Broadreach Nature+
Kód produktu: N18
Dostupnosť: Skladom
32.00€
Bez DPH: 26.67€

3 alebo viac 31.04€
5 alebo viac 30.40€

Vision Berry je navrhnutý so špecifickým zameraním na zdravie očí.

Vhodný pri problémoch

  • suché oko
  • zápal oka
  • šedý zákal
  • degeneratívne poruchy oka a súvisiacimi s vekom
  • podporná liečba pri glaukóme, znižovanie očného tlaku
  • podporná liečba pri luxácii šošovky
  • enormne prekrvenie cievok na oku
  • udržiava a zepšuje stav sietnice a rohovky pri primárne dedičných očných ochoreniach
  • podporuje zdravú funkčnosť zrakového nervu

Je vhodný na ochranu zraku pri ochoreniach, ako je diabetes (vyšší výskyt šedého zákalu), vysoký krvný tlak.

Autorkou výnimočnej receptúry je svetoznáma holistická veterinárka DrVet Barbara Fouge. Vo videu vysvetľuje účinnosť a zloženie produktu Vision Berry

 

Vlastnosti
Formula Kapsula
Krajina pôvodu Veľká Británia

VIS – EASE formula – Jedinečná patentovaná kombinácia fytochemickej zmesi prírodných bylín. 

ČUČORIEDKY – Podporuje zdravé videnie, najmä sietnice. 

SPIRULINA (SPIRULINA PLANTENSIS) – Obsahuje polysacharidy, ktoré udržujú zdravie rohovky a prírodný zdroj Omega 3 mastných kyselín. 

SACCAROMYCES CEREVISIAE – Obsahuje vysoké množstvo vitamínov B a B glukánov, ktoré priaznivo ovplyvňujú črevá a celkové zdravie zvierat. Prírodné probiotikum.

KURKUMIN – Znižuje stres pôsobiaci na oči a udržuje zdravý zrak. Poskytuje protizápalové a protialergické účinky pri stavoch suchého oka.

TAURÍN – Najrozšírenejšia aminokyselina v sietnici. Podporuje zdravú funkciu zrakového nervu.

GINGER – ZÁZVOR – Chráni pred šedým zákalom spôsobeným diabetom.

Naše kapsuly Vision Berry boli vyvinuté a navrhnuté veterinárnymi odborníkmi a na základe najnovších vedeckých poznatkov.

Balenie postačuje pre stredne veľké plemeno (cca 20kg) na 30 dní.

Veľkosť psa                      Dávka

Do 5kg                              1 kapsula každý druhý deň

6kg – 10kg                        1 kapsula denne

11kg - 20kg                       2 kapsule denne

21kg – 40kg                      2 – 3 kapsule denne

Nad 40kg                           4 kapsule denne

 

Dôležité: Nevhodné pre gravidné suky a zvieratám mladším ako 6 mesiacov. Vyhnite sa u zvierat s alergiami na kukuricu kvôli stopám maltodextrínu. Obsahuje stopy prirodzene sa vyskytujúcich siričitanov.

Kazuistika: 20.5.2024

Plemeno: Shar Pei, sučka Nelly

Vek: 9 rokov

Problém: Silný slzotok a žmúrenie ľavého oka

Vo veku 9 rokov sa u našej Nelly objavil náhly a často veľmi silný tok sĺz, žmurkanie očí. Oko si často veĺmi trela. čoraz viac to ovplyvňovalo jej  pohodu aj každodennú aktivitu a obratnosť.

Oftalmologické vyšetrenia a očné kvapky na suché oči nepriniesli z dlhodobého hľadiska žiadne výrazné ani trvalé zlepšenie. Špecializovaný veterinárny lekár nám hovoril, že ide o skorú, vekom podmienenú degeneráciu oka a odporučil nám pokračovať v sledovaní progresie.

Namiesto čakania som hľadal možnú alternatívu, ktorá by priniesla úľavu.

Dozvedel som sa o produkte Vision Berry od spoločnosti Broadreach Nature+ a rozhodol som sa ho otestovať.

Asi po 4 týždňoch podávania predpísanej dávky som zaznamenal výrazné zlepšenie stavu Nellyho oka. Prúd sĺz sa dal úplne zastaviť. Úplne zmizlo aj otravné žmurkanie. Nelly sa úplne vrátila radosť zo života!

Chcel som vedieť, či tento stav bude pokračovať aj bez podania Vision Berry a liečbu som ukončil po 4 mesiacoch. Nanešťastie, príznaky opísané na začiatku sa po pauze okolo 3 týždňov znova začali, a tak som sa rozhodol podávať Vision Berry znova a natrvalo.

Je potešením vidieť, že Nelly po užití Vision Berry už nevykazuje žiadne zhoršenie jej pohody.

Alexandra

………………………………………………………………………………………………………………………….

 

Kazuistika, 14 September 2022

Meno psa: Holly

Plemeno:Labrador

Vek: 7 rokov

Produkt ku ktorému sa viaže kazuistika: Vision Berry /Broadreach Nature +

Iná liečba: NIE

Diagnóza:  Zhoršené videnie, Progressive Retinal Atrophy

Majiteľ psa: Graham & Sandra Coull / UK

V septembri 2021 bola Holly vakcinovaná proti kotercovému kašľu. Bola skontrolovaná veterinárom, ktorý si nevšimol žiadne zjavné problémy. Ale od konca októbra sme si všimli, ako keby mala problém vidieť a orientovať sa pri slabšom svetle.

V decembri 2021 mala Holly každoročné boostovacie vakcinovanie. Pri tejto príležitosti sme požiadali veterinára, aby jej skontroloval zrak. Veterinár jej diagnostikoval šedý zákal. Povedal, že nie je rozsiahly a z tohto dôvodu jej ani nepredpísal liečbu.

Zdalo sa, že Hollyin zrak sa počas niekoľkých nasledujúcich mesiacov príliš nezhoršil.

Ale v marci 2022 sme strávili víkend s našimi vnúčatami. Holly sa celý čas hrala a veľa  behala s ostatnými psami. Nasledujúce ráno sa zobudila a nevidela. Zostala strnulo stáť v rohu, vystresovaná, nevediac čo sa s ňou deje, kde je.

V to ráno sme ju vzali k inému veterinárovi, ktorý nás poslal na špecializovanú kliniku. Tam našu Holly diagnostikovali, urobili jej testy a vyriekli záver:  progresívna retinálna atrofia, pravdepodobne typ s náhlym nástupom. Podľa vyšetrenia naša  Holly  vôbec nevidela na pravé oko, ale s ľavým okom dokázala rozpoznať tvary/tiene a pohyb na niekoľko metrov od seba, najmä pri dobrom osvetlení.

Na klinike nám povedali, že keby bola Holly špeciálne vyšetrená skôr, mohli jej skúsiť podať antioxidanty na spomalenie zhoršenia stavu, ale momentálne už nemajú liek, ktorý by jej pomohol.

Snažili sme sa nájsť na internete niečo, čo by jej pomohlo.. Podarilo sa nám zakúpiť Ocuglo. Veľmi sme sa snažili, aby sa jej zachoval zrak aspoň tak, ako to je teraz, aby sa postupne prispôsobila situácii a naučila  sa žiť a pohybovať v rámci svojich možností. Zdalo sa, že to má nejaký priaznivý účinok. Holly vyzerala o niečo šťastnejšia, hoci sa nepohybovala toľko, ako predtým. Supplement sme kupovali v USA a niekedy sme mali problém ho pozháňať.

V auguste 2022 sme už začali zháňať niečo iné. Orientovali sme sa na alternatívnu ponuku dostupnú a vyrobenú v UK.

Naše hľadanie na internete bolo úspešné, keď sme našli  farmaceutickú spoločnosť Broadreach Nature+.

11. septembra sme objednali niekoľko balení kapsúl Vision Berry. Veľmi skoro sme si všimli, že Holly je aktívnejšia, viac sa pohybuje. Zdalo sa, že došlo aj k miernemu zlepšeniu orientácie sa v priestore. Počas niekoľkých nasledujúcich týždňov sa zlepšovala, sledovala nás ako kedysi, chodila hore a dole po schodoch, skákať na posteľ s väčšou istotou.

Jej videnie sa zdá o niečo lepšie v jasnom svetle, pričom si všíma prekážky a všimne si aj zatvorené dvere lepšie ako predtým. Väčšina dní sa cíti dobre, ale zdá sa, že sa jej stav o niečo zhorší na ďalší deň po tom, keď veľa behá a hrá sa.

Holly preferuje Vision Berry skôr vo forme prášku ako kapsúl. Tie má tendenciu vypľúvať. Prášok sa podáva jednoducho do stravy. Dávkuje sa ľahko vďaka priloženej odmerky.

Holly bola v hoteli pre psov počas našej dovolenky. Dali sme jej zásobu Vision Berry na 12 dní . Aj ta však došlo k vynechaniu niekoľkých dávok. Veľa behala a hrala sa s inými psami. Keď sme si po ňu prišli, bola na tom horšie.

dovolenka. Vynechala niekoľko dávok a veľa behala a hrala sa so svojimi psími kamarátmi. Takže, keď sme sa vrátili, bola na tom výrazne horšie.  Vrátili sme sa hneď k podávaniu Vision Berry, dávku sme však zvýšili na 3 odmerky denne pri jej váhe 35kg.  Čoskoro sa zlepšila späť tam, kde bola pred našou dovolenkou a je veľmi živá a šťastná!

Sme veľmi spokojní s výsledkami používania vášho produktu. A hlavne sa tešíme, keď vidíme Holly opäť tak šťastnú.

Graham & Sandra Coull

Originálna verzia kazuistiky v anglickom jazyku TU