ALAVIS Triple Blend pre psy a mačky všetkých vekových kategórií. Obsahuje kombináciu chondroprotektívnych látok (glukosamín sulfátu a chondroitín sulfátu), látky MSM a značkových kolagénov COLLYSS a CARTIDYSS. Je vhodný aj na regeneráciu pohybového aparátu, najmä na preventívne podávanie u šteniat psov väčších plemien a športovým a pracovným psom.

Výrobca: Alavis_LightHouse International Inc
Kód produktu: ALA2
Dostupnosť: Skladom
24.00€
Bez DPH: 20.00€

3 alebo viac 23.00€

ALAVIS Triple Blend pre psy a mačky napomáha:

  • Zmierneniu bolestí pohybového aparátu
  • Zlepšenie pohyblivosti a väčšej fyzickej výkonnosti
  • Spomalenie až zastavenie ďalšieho poškodzovania kĺbových chrupaviek
  • Predĺženie aktívneho veku zvieraťa
  • Zlepšenie celkovej zdravotnej kondície

 

 

 

Vlastnosti
Formula Prášok
Krajina pôvodu Kanada

Zloženie

Glukosamín sulfát, Chondroitín sulfát, MSM, značkové kolagény Collyss a Cartidyss Glukosamín sulfát a chondroitín sulfát tvoria prirodzenú súčasť kĺbovej chrupavky a synoviálnej tekutiny.

Chondroitín sulfát viaže v tkanive vodu a zabezpečuje tak správnu funkciu chrupavky, jej pevnosť, pružnosť a odolnosť. Účinok zahŕňa regeneráciu kĺbových chrupaviek a tkanív, čím zaisťuje zlepšenie pohyblivosti.

Methylsulfonylmethan – MSM – je organicky viazaná síra, ktorá je zapojená do procesu tvorby kolagénu, spevňuje väzy a šľachy, pôsobí relaxačne a regeneračne na svaly, potláča svalové kŕče. MSM sa podieľa na obmedzenie bolesti kĺbov, svalov a šliach a vďaka svojim antioxidačným a detoxikačným účinkom tiež na odbúravanie poškodeného tkaniva. MSM je vhodné užívať na potlačenie bolesti aj pri poúrazových a pooperačných stavoch, kde bolo navyše zistené lepšie hojenie rán. MSM navyše napomáha proti opuchom.

Hydrolyzované kolagény COLLYSS a CARTIDYSS COLLYSS – kolagén typu I v najvyššej kvalite – sa vyskytuje v silne zaťažovaných štruktúrach, ako sú šľachy a väzivové chrupavky. Je odolný v ťahu, a preto je veľmi dôležitý pre pevnosť šliach, a tým aj na spevnenie pohybového aparátu. Tento kolagén sa ďalej vyskytuje v kostiach a koži. Kolagén typu I COLLYSS™ je patentovo vyrábaný čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek morských rýb. CARTIDYSS – kolagén typu II v najvyššej kvalite – udržuje tvar chrupavky a bráni jej deformácii. Kolagén typu II je súčasťou hyalínovej a elastickej chrupavky a je odolný v tlaku. CARTIDYSS™ je čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek rají.

Obsah účinných látok v 200 g:

Glukosamín sulfát – 52,47 g

Chondroitín sulfát – 26,10 g

MSM – Methylsulfonylmethan – 86,90 g

COLLYSS – hydrolyzovaný kolagén typu I – 0,60 g

CARTIDYSS – hydrolyzovaný kolagén typu II – 0,60 g

Vitamín C – 0,86 g

Pomocné látky:

Jablčný pektín Z dôvodu zachovania kvality prípravku nie sú pridávané žiadne farbivá ani konzervačné látky.

Dávkovanie

Hmotnosť psa/mačky

Iniciačná dávka (prvých 14 dní)

Udržiavacia dávka (pokračovacia)

5 až 10 kg

2,25 g (1/2 odmerky)

1,125 g (1/4 odmerky)

10 až 25 kg

4,5 g (1 odmerka)

2,25 g (1/2 odmerky)

25 až 45 kg

5,85 g (1 1/3 odmerky)

3,3 g (2/3 odmerky)

viac ako 45 kg

9 g (2 odmerky)

4,5 g (1 odmerka)

Prášok je možné podávať s kúskom potravy, zamiešať do krmiva alebo podať priamo do papule. Prípravok zvieratá obvykle prijímajú bez problémov. Dĺžka užívania: Prípravok podávajte optimálne tri mesiace, potom urobte 1 – 3 mesiace pauzu a prípravok opäť nasaďte.

Veľkosť balenia: 200 g prášku.