Veterinárny prípravok, ktorý obsahuje látku MSM. Pôsobí proti bolesti, zápalu, na relaxáciu a regeneráciu svalov, na spevnenie väzov a šliach, ďalej znižuje opuchy, pôsobí vazodilatačne a má pozitívny vplyv na srsť a kožu. Ultra čistá podoba látky MSM v kombinácii s vitamínom C.

Výrobca: Alavis_LightHouse International Inc
Kód produktu: ALA1
Dostupnosť: Skladom
30.90€
Bez DPH: 25.75€

3 alebo viac 29.00€

ALAVIS™ Single Maxík obsahuje ultra čistú podobu látky MSM v kombinácii s vitamínom C

ALAVIS™ Single Maxík má analgetický, protizápalový, vazodilatačný a antiedematózny účinok. Má svoje uplatnenie ako doplnok liečby degeneratívneho a zápalového postihnutia pohybového aparátu (artróza, artritída).

ALAVIS™ Single Maxík sa vďaka svojim antioxidačným a detoxikačným účinkom podieľa aj na odbúraní poškodeného kĺbového tkaniva. Rovnako ho možno ako doplnok úspešne využiť v alergológii na zmiernenie alergických prejavov či v dermatológii pre vyššiu kvalitu srsti, kože a kožných derivátov.

Odporúčame:

  • Pri zápale a bolesti kĺbov, väzov, šliach a svalov
  • Na zníženie predispozícií ku kĺbovým ochoreniam (napr. luxácia patelly, dysplázia lakťového alebo bedrového kĺbu)
  • Na skvalitnenie srsti, vrátane matnej srsti
  • Na regeneráciu a relaxáciu svalov
  • Na spevnenie väzov a šliach

Upozornenie

Pri kĺbových problémoch je vhodné ALAVIS™ Single Maxík podávať spolu s chondroprotektívnymi prípravkami napr. ALAVIS™ Kĺbová výživa.

 

Vlastnosti
Formula Prášok
Krajina pôvodu Kanada

Zloženie

MSM (methylsulfonylmethan) je prírodná látka obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá je zapojená do procesu tvorby kolagénu, spevňuje väzy a šľachy, pôsobí relaxačne a regeneračne na svaly. MSM sa podieľa nielen na znížení bolestí kĺbov, ale vďaka svojim antioxidačným a detoxikačným účinkom tiež na odbúravaní poškodeného tkaniva. Na potlačenie bolesti je vhodné užívať MSM aj pri poúrazových a pooperačných stavoch, kedy bolo navyše zistené lepšie hojenie rán. MSM má analgetický, protizápalový, vazodilatačný a antiedematózny účinok. Má svoje uplatnenie aj pri odstránení bolestí svalov, svalových kŕčov a tiež bolestí šliach.

COLLYSS™ - hydrolyzovaný kolagén I. typu v najvyššej kvalite sa vyskytuje v silno zaťažovaných štruktúrach, ako sú šľachy a väzivové chrupavky. Je odolný v ťahu, a preto je veľmi dôležitý pre pevnosť šľiach, a tým aj pre spevnenie pohybového aparátu. Tento typ kolagénu sa ďalej vyskytuje v kostiach a koži. Kolagén typu I  COLLYSS™ je patentovo vyrábaný čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek morských rýb.

CARTIDYSS™ - hydrolyzovaný kolagén II. Typu v najvyššej kvalite udržiava tvar chrupavky a bráni jej deformácii. Kolagén typu II je súčasťou hyalinnej a elastickej chrupavky a je odolný v tlaku. CARTIDYSS™ je čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek rají.

Obsah účinných látok v 1 balení 600g: Dimethylsulfonum (methylsulfonylmethan – MSM v koncentrácii 99,97% 597 g, vitamín C 3 g.

Obsah: 600 g

Dávkovanie a spôsob užívania

Prášok sa psom podáva denne podľa odporúčaného dávkovania priamo do papule, zamieša sa s kúskom potravy alebo sa nasype do krmiva či na granule. Pri dlhodobom podávaní neboli zaznamenané žiadne závažné vedľajšie účinky.

Prvých 14 dní podávať uvedené dávky 2x denne, potom pokračovať podávaním odporúčanej dávky 1x denne, pri chronických problémoch dlhodobo.

Dávkovanie:

15-25 kg 1/4 odmerky

25-35 kg 1/3 odmerky

35-45 kg 1/2 odmerky

45-55 kg 2/3 odmerky

55-75 kg 3/4 odmerky

75 kg a viac 1 odmerka

Len pre zvieratá!