Je určený na ošetrenie akútnych a chronických rán, infikovaných rán a popálenín. Rýchle hojenie rán je dosiahnuté v kombinácii vlhkého prostredia rany, antibakteriálnych vlastností a protizápalových účinkov prípravku.

Kód produktu: VT13
Dostupnosť: Skladom
9.50€
Bez DPH: 7.92€

3 alebo viac 9.00€

Revamil® je hydrofilný produkt, ktorý obsahuje 100% sterilný med, ktorý je získavaný z kontrolovaného chovu včiel, neobsahuje stopy pesticídov. Je určený na ošetrenie akútnych a chronických rán, infikovaných rán a popálenín.


Rýchle hojenie rán je dosiahnuté v kombinácii vlhkého prostredia rany, antibakteriálnych vlastností a protizápalových účinkov prípravku Revamil®.
Revamil® sa z veľkej časti skladá z cukrov, malého množstva vody, organických zlúčenín a enzýmov. Enzým glukooxidáza sa do medu dostáva prostredníctvom včiel a spoločne s ďalšími faktormi zaisťuje antibakteriálny účinok Revamil®u.


Pri kontakte s ranou sa med rozriedi s vlhkosťou rany a aktivuje sa enzým glukooxidáza. Enzým glukooxidáza je zodpovedný za kontinuálnu tvorbu veľmi malého množstva peroxidu vodíka (0,003%). Táto koncentrácia peroxidu vodíka je dostatočne vysoká na to, aby usmrtila patogénne baktérie a naopak nepoškodila ranu vo fáze hojenia.

Fakty a výhody
• Protizápalové a antibakteriálne účinky
• Prírodné antibiotikum, antioxidant
• Zabezpečuje vlhké prostredie v rane
• Redukuje zápach
• Bez alergických reakcií
• Bez vedľajších účinkov
• Netoxický
• Nepoškodzuje zdravé tkanivo

Vlastnosti
Formula Gel
Krajina pôvodu Veľka Británia

Revamil® je hydrofilný produkt, ktorý obsahuje 100% sterilný med, ktorý je získavaný z kontrolovaného chovu včiel, neobsahuje stopy pesticídov. Revamil® sa z veľkej časti skladá z cukrov, malého množstva vody, organických zlúčenín a enzýmov. Enzým glukooxidáza sa do medu dostáva prostredníctvom včiel a spoločne s ďalšími faktormi zaisťuje antibakteriálny účinok Revamil®u.

Pred použitím prípravku Revamil® ranu očistite netoxickým, šetrným oplachovým roztokom (napr. Microdacyn Wound Care). Primerané množstvo Revamil® gélu z tuby (cca 2 g. na ranu 8×8 cm.) naneste na povrch rany, alebo na sekundárne krytie, ktorým sa rana prekryje. Sekundárne krytie sa pripevní obvyklým spôsobom. V závislosti od typu rany sa tento postup opakuje 2 až 3 krát za týždeň. Niektorým pacientom môže Revamil® spôsobovať krátkodobé podráždenie okamžite po nanesení prípravku, ktoré rýchlo zmizne. Revamil® krytie aplikujte na vyčistenú ranu. Krytie musí byť v priamom kontakte s ranou. Krytie vymieňajte podľa potreby, najneskôr za 3 dni.

 

Vhodné pre ľudí aj zvieratá.

 

Revamil® gel – ŠUKL P 83027 – 18 g.