ALAVIS MSM + Glukózamín sulfát sa odporúča pre šteňatá (od 2.-3. mesiaca veku) a pre mladých psov - pre správny vývoj pohybového aparátu, ďalej pre psíky každého veku pri ochoreniach kĺbov, kostí a svalových úponov a pre ich prevenciu. Je osvedčenou kombináciou látky MSM a Glukosamín sulfátu pre správnu funkciu väzov, šliach, kĺbov a kostí. Jedinečná kompozícia tohto prípravku vykazuje výrazný účinok proti bolesti a zápalu. Protizápalový účinok látky MSM je výrazne podporený olejom z boráku lekárskeho, Boswelia, kurkumou a zázvorom.

Výrobca: Alavis_LightHouse International Inc
Kód produktu: ALA4
Dostupnosť: Skladom
22.00€
Bez DPH: 18.33€

3 alebo viac 21.20€

Alavis MSM + Glukózamín sa podáva najmä pri týchto kĺbových ochoreniach:

  • Dysplázia kĺbu (hlavne veľké a obrie plemená)
  • Luxácia a subluxácia pately (skôr malé plemená)
  • Čiastočná ruptúra skrížených kolenných väzov
  • Zápal väzov, šliach a svalov
  • Poúrazové a pooperačné stavy
  • Ochorenia chrbtice
  • Osteoartróza
  • Osteoporóza (rednutie kostí)

V balení je 60 tabliet. 

Len pre zvieratá.

 

Vlastnosti
Formula Tablety
Krajina pôvodu Kanada

Účinné látky obsiahnuté v prípravku ALAVIS MSM + Glukosamin sulfát:

Glukosamín sulfát - hrá významnú úlohu v metabolizme chrupavky. Stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov (základných stavebných zložiek chrupavky) a je hlavným substrátom pre ich vznik. Glukosamín je aktívne prijímaný chrupavkou. Podávanie glukozamínu spomaľuje rozvoj už vzniknutých degeneratívnych zmien chrupavky.

MSM - látka obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potlačenie zápalu a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov. Ďalej vykazuje silné antioxidačné a iné pozitívne účinky a je jedinečným zdrojom sírnych zlúčenín, ktoré v organizme pozitívne pôsobia, a to najmä v poškodenej kĺbovej chrupavke.

Olej z boráku lekárskeho - je bohatý na nenasýtenú mastnú kyselinu gama-linolénovú, ktorá vykazuje pozitívny vplyv na priebeh zápalového postihnutia kĺbov a prispieva najmä k zlepšeniu stavu pri zápalovom postihnutí kĺbov.

Hydrolyzovaný kolagén - je hlavnou bielkovinou kĺbovej elastickej chrupavky, kde zabezpečuje jej pevnosť, pružnosť a odolnosť. Kolagén obsiahnutý v prípravku ALAVIS ™ MSM + Glukózamín sulfát je hydrolyzovaný, čo znamená, že je enzymaticky štiepený na menšie častice, ktoré sa v zažívacom trakte lepšie vstrebávajú a sú teda omnoho lepšie využiteľné pre stavbu a obnovu poškodenej chrupavky. Nedostatok kolagénu v kĺbe a chrupavke vedie k poruchám hybnosti a postupným degeneratívnym zmenám. Kolagén zabezpečuje pevnosť a pružnosť spojivových tkanív.

Vitamín C - je potrebný pre metabolizmus aminokyselín, najmä aminokyselín hydroxylysinu a hydroxyprolínu, ktoré sú veľmi dôležité pre syntézu kolagénu. Vitamín C okrem toho hrá nezabudnuteľnú úlohu pri vývoji kostí a chrupaviek. Nedostatkom vitamínu C dochádza k menšej pevnosti kolagénových vlákien nielen v chrupavke, ale aj vo väzivách a šľachách. Vitamín C ďalej podporuje vstrebávanie železa a podporuje tvorbu bielych krviniek, ktoré hrajú významnú úlohu v imunite a svojim antioxidačným účinkom chránia bunky organizmu.

Zázvor obyčajný, Kurkuma dlhá, Boswelia - byliny, ktoré pomáhajú eliminovať zápal a s ním súvisiace opuchy.

Tablety sa podávajú spolu s krmivom, alebo samostatne vložením do papule.

Hmotnosť psa

Iniciačná dávka (prvých 14 dní)

Udržiavacia dávka

1-5 kg

1/2 tablety

1/4 tablety

5-10 kg

1 tableta

1/2 tablety

10-15 kg

2 tablety

1 tableta

15-25 kg

3 tablety

1 1/2 tablety

25-45 kg

4-5 tabliet

2-2 1/2 tablety

45 a viac kg

5-6 tabliet

2 1/2-3 tablety