JODA ORGANIKA® - olejovita forma je náš produkt obsahujúci makromolekulu organickej formy jódu naviazanú na tekvicový olej. Produkt bol preverený aj v klinickej štúdií v Univerzitnej nemocnici Bratislava – Nemocnica akademika Ladislava Dérera, kde bol potvrdený jeho rýchly účinok. Tekvicový olej najvyššej kvality zároveň dopĺňa organickú formu jódu o prirodzene obsiahnuté vitamíny a minerálne látky. Ďalšou príjemnou výhodou je jeho lahodná chuť.

Výrobca: Glandula Mystery
Kód produktu: JO8
Dostupnosť: Skladom
48.80€
Bez DPH: 40.67€

3 alebo viac 47.30€
5 alebo viac 46.40€

Výživový doplnok s organickou formou jódu bol vyvinutý na základe najnovších poznatkov vedy a potrieb ľudského organizmu, predovšetkým endokrinného systému. Organická forma jódu, ktorá sa nachádza práve v JODE ORGANIKE® , je “potravou” potrebnou pre správne fungovanie jednotlivých žliaz nášho endokrinného systému. Okrem regulácie správnej funkcie endokrinného systému má JODA ORGANIKA® silný antioxidačný, imunostimulačný, reparačný efekt, ktorý je dosahovaný jej jedinečným zložením a synergiou jednotlivých komponentov, ktoré sú v nej obsiahnuté. JODA ORGANIKA® chráni ľudský organizmus pred škodlivými látkami a voľnými radikálmi. V prípade poškodeného a chorého organizmu pomáha navodiť normálny (fyziologický) stav.

 • PRISPIEVA K SPRÁVNEMU FUNGOVANIU ŠTÍTNEJ ŽĽAZY
 • PRISPIEVA K SPRÁVNEJ TVORBE HORMÓNOV ŠTÍTNEJ ŽĽAZY
 • PODPORUJE IMUNITU
 • POMÁHA PRI STABILIZÁCII DIABETU
 • PRISPIEVA K SPRÁVNEMU FUNGOVANIU NERVOVÉHO SYSTÉMU
 • UPRAVUJE HLADINU CHOLESTEROLU V KRVI
 • PODPORUJE PLODNOSŤ A ZDRAVÝ VÝVOJ DIEŤATKA UŽ V MAMIČKINOM BRUŠKU
 • PRISPIEVA K NORMÁLNEMU RASTU DETÍ
 • NAPOMÁHA PRI PROBLÉMOCH S OSTEOPORÓZOU, ZVÝŠENOU LÁMAVOSŤOU KOSTÍ,  PRI BOLESTI A ZÁPALOV CHRBTA, KĹBOV A SVALOV
 • PRISPIEVA K SPRÁVNEJ LÁTKOVEJ PREMENE DÔLEŽITEJ PRE TVORBU ENERGIE
 • RÝCHLY ÚČINOK POTVRDENÝ KLINICKOU ŠTÚDIOU
 • VITAMÍNY A MINERÁLY PRIRODZENE OBSIAHNUTÉ V TEKVICOVOM OLEJI NAJVYŠŠEJ KVALITY
 • LAHODNÁ CHUŤ

Záverystúdie: TU

Čo na to Mária Čírová, užívateľka produktu: Video TU

Skúsenosti: TU

JODA ORGANIKA® - olejovita forma je produkt, ktorého základom sú látky rastlinného pôvodu, obsahujúci viaceré účinné zložky prospešné pre zdravie človeka. Dominantnú funkciu v súhrne jedenástich biologicky aktívnych látok zohráva jód, ktorý je v organickej forme a fyziologickej koncentrácii včlenený do systému účinných komponentov vhodným, jedinečným a originálnym technologickým postupom. Jódu sa pripisuje veľká antioxidačná a imunostimulačná aktivita a schopnosť vytvárať s látkami podobného charakteru synergizmus, vďaka ktorému je výsledný účinok tohto produktu niekoľko krát vyšší v porovnaní so súhrnom účinnosti aktívnych látok podávaných jednotlivo. Prípravok JODA ORGANIKA®- olejovita forma bol vyvinutý na základe najnovších poznatkov vedy a predstavuje produkt novej generácie, vyznačujúci sa silným antioxidačným, imunostimulačným, reparačným a substitučným efektom. Prípravok pomáha chrániť ľudský organizmus pred škodlivými látkami a voľnými radikálmi a u poškodeného, či chorého organizmu prispieva k obnoveniu normálneho fyziologického stavu.

Vlastnosti
Formula Olej
Krajina pôvodu Slovensko

Denná dávka obsahuje: v 10 ml v 2,5 ml Jód 150 µg100% *RVH 38 µg Vitamín E 2,05 mg17% *RVH 0,5 mg Kyselina linolová 4,4 g 1,1 g Kyselina olejová 3,8 g 1,0 g Kyselina palmitová 1,3 g 0,3 g Kyselina stearová 0,54 g 0,1 g *RVH – Denné referenčné príjmy vitamínov a minerálnych látok

Odporúčaná denná dávka výživového doplnku JODA ORGANIKA®- olejovita forma dospelí- 10 ml deti – 2,5 ml Denná dávka prípravku pre dospelých (10 ml) obsahuje približne 150 µg jódu, čo je (100%) odporúčaného množstva denného príjmu organického jódu.

Denná dávka prípravku pre deti (2,5ml) obsahuje približne 38 µg jódu, čo je približne 25% odporúčaného množstva denného organického príjmu jódu.

Spôsob použitia

Denne užiť ráno po jedle. Zapiť cca 2 dcl čistej vody a počas užívania zvýšiť pitný režim! (1liter čistej vody na 30 kg váhy človeka denne)

Nedostatok jódu a jeho dôsledky pre ľudský organizmus S nedostatkom jódu sa začínajú fyziologické komplikácie a nastupujú civilizačné choroby, ako je ateroskleróza, infarkt, cukrovka, osteoporóza, chronická únava, psychické problémy, nadváha – obezita, náhle chudnutie, nespavosť, zhoršenie pleti, či kvality nechtov a vlasov, ako aj celková slabosť ľudského organizmu. Nedostatok jódu v ľudskom tele môže zapríčiniť zníženú funkciu štítnej žľazy, čo môže následne viesť k rôznym závažným ochoreniam. K zníženiu rizika spomenutých, ale i mnohých iných ochorení súvisiacich práve s nedostatkom jódu dopomáha výživový doplnok JODA ORGANIKA®- olejovita forma, ktorý môže prispieť k obnoveniu správnej funkcie štítnej žľazy a zároveň fyziologickej harmónii ľudského organizmu. Indikácie Jód prispieva k správnej tvorbe hormónov štítnej žľazy a k správnemu fungovaniu štítnej žľazy. Jód prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie. Jód prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému. Jód prispieva k udržaniu zdravej pokožky. Jód prispieva k normálnemu rastu detí. Jód prispieva k správnej kognitívnej funkcii. Vitamín E prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom Nežiaduce účinky Výživový doplnok JODA ORGANIKA®- olejovita forma je obvykle dobre znášaný. Pri jeho dlhodobom užívaní neboli pozorované žiadne nežiaduce účinky. Interakcie Nežiaduca interakcia s inými, súčasne podávanými liekmi, nie je známa.

Štúdia

Bola vykonaná 1 pilotná štúdia : Vplyv organicky viazaného jódu vo výživovom doplnku JODA ORGANIKA®- olejovita forma* na parametre vnútorného prostredia u pacientov s hypercholesterolémiou.

Záver štúdie: Užívanie prípravku JODA ORGANIKA®- olejovita forma* v odporúčanej dennej dávke 10 ml (150 µg organicky viazaného jódu) nezhoršilo parametre tukového metabolizmu u žiadneho spomedzi 13 pacientov s hypercholesterolémiou, ani nespôsobilo hypertyreózu či hypotyreózu, ani poruchu metabolizmu cukrov.

V pilotnej štúdii s pacientmi sa po 8 týždňoch užívania zistil pri jednotlivých porovnaniach významný pokles koncentrácie celkového cholesterolu, LDL- cholesterolu a VLD- cholesterolu. Pri použití všeobecného lineárneho modelu pre opakované merania sa zistilo významné zvýšenie koncentrácie HDL- cholesterolu v krvnom sére. *pôvodný názov produktu, v čase kedy bola vykonaná štúdia bol OLEJOVITA®

Varovanie

Prípravok uchovávajte mimo dosah detí ! Prípravok nesmie byť používaný po uplynutí doby použiteľnosti uvedenej na obale.

Skladovanie

Skladujte dobre uzatvorený na suchom mieste pri teplote15-25°C,chráňte pred priamym slnečným žiarením a sálavým teplom. Balenie 250 ml (25 dní 10 ml denne)

Tento produkt nie je viazaný na lekársky predpis