Epsomská minerálna soľ s vysokým obsahom horčíka a síranu. Má širokú škálu využitia pre ľudí, ale aj pre zvieratá! Ideálne je do kúpeľov aj ako peeling a liečivý zábal. Pre zvieratá: vynikajúce v dermatológii - proti infekčným zápalom, hot spotom, pri bližšie neurčených iritujúcich stavoch. Pre ľudí: na uvoľnenie svalov, odbúranie stresu a detoxikáciu, dermatologické problémy

Kód produktu: KOZ002
Dostupnosť: Skladom
4.00€
Bez DPH: 3.33€

Epsomská minerálna soľ je bezfarebná a dobre rozpustná kryštalická látka bez vône s veľmi horkou chuťou. Obsahuje vysoké množstvo horčíka a síranu. Vzhľadom k potravinárskej kvalite je vhodná na vonkajšie aj vnútorné použitie. Je ideálny na prípravu relaxačných kúpeľov, ktoré pomôžu uvoľniť svaly, odbúrať stres a zároveň detoxikovať organizmus. 

TIP na použitie u zvierat: - pri zápaloch medzi prstami, rôzne iritujúce ložiská na tele, bližšie neurčené infekčne ložiská v srsti. Neustále obhrýzanie labiek… U zvierat nepodávajte vnútorne! Nepoužívať na otvorené rany!

Spôsob použitie v časti Spôsob použitia. TU

TIP pre ľudí: Epsomskú soľ využijete aj na kúpele nôh, pretože Epsomská soľ pomáha zmierňovať ich opuchy a zároveň neutralizovať prípadný zápach. Pri užití vnútorne má Epsomská soľ preháňavé účinky.

Upozornenie:

Neprekračujte denné odporúčané dávkovanie. Nie je určené ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Nie je určené pre deti do 3 rokov. Neužívajte vnútorne bez konzultácie s lekárom. Neužívajte pri črevných problémoch a zápaloch čreva.

Viac o účinkoch Epsomskej soli sa dočítate v článku v našej knižnici TU

Vlastnosti
Formula Kryštáliky
Krajina pôvodu Česká republika

Síran horúčkovitý heptahydrát - horká soľ (MgSO4x7H2O).

Vzhľadom k potravinárskej kvalite je vhodná na vonkajšie aj vnútorné použitie u ľudí. U zvierat neodporúčame vnútorné použitie.

U ZVIERAT: Kúpeľ telový, alebo čiastočný V prípade problémov s kožou: Psa okúpne so šampónom so širokospektrálnym účinkom proti mikroorganizmom.

Odporúčame šampóny TU

Po okúpaní nechajte psa ponoreného v sedacom kúpeli (použite detskú vaničku, alebo väćšiu kaďu. Kúpeľ má byť teplý, aby sa soľ ľahko dostala cez póry. Dlžka trvania cca 5minút. Použite 1kg soli na 12L vody.

Pri problémoch so zapálenymi, dráždivými, infekčnými labkami: Do teplej vody (musí byť tepla pre lepši prienik účinných látok do kože) 1.2L/80g Epsomskej soli. Labku nechajte močiť cca 5 minút. Je výborné, ak na chvíľu jemne vmasírujete malú hrsť soli priamo medzi vankúšiky a prsty anechajte pôsobiť. Potom labku namočte znova do vody. Opakujte prvý deň 2x denne a ďalej raz denne.

Ak je koža medzi prstami suchá, použite na zjemnenie lekársku vazelinu, alebo sudokrém, Iialu gen krém

 

PRE ĽUDÍ

Je ideálny na prípravu relaxačných kúpeľov, ktoré pomôžu uvoľniť svaly, odbúrať stres a zároveň detoxikovať organizmus. Epsomskú soľ využijete aj na kúpele nôh, pretože Epsomská soľ pomáha zmierňovať ich opuchy a zároveň neutralizovať prípadný zápach. Pri užití vnútorne má Epsomská soľ preháňavé účinky. Tip! Pripravte si peeling z Epsomskej soli: malé množstvo Epsomskej soli v dlani navlhčite a krúživými pohybmi vmasírujte do pokožky.

Upozornenie: Neprekračujte denné odporúčané dávkovanie. Nie je určené ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Nie je určené pre deti do 3 rokov. Neužívajte vnútorne bez konzultácie s lekárom. Neužívajte pri črevných problémoch a zápaloch čreva.

Spôsob použitia: Pomoc pri zápche u dospelých: rozmiešajte 2-6 kávových lyžičiek (10-30 g) Epsomskej soli v 250 ml vody. Ihneď vypite. Preháňavé účinky sa dostavia v rozmedzí 30 minút do 6 hodín.

Kúpeľ v Epsomskej soli: Napustite vaňu teplou vodou a prisypte Epsomskú soľ. Na každých 25-30 kg váhy pripadá 0,5 hrnčeka (1dcl) soli. Na kúpeľ si vyhraďte aspoň 40 minút. Dôjde tak k maximálnej eliminácii toxínov a absorbovaniu minerálov z vody.