Zabraňuje ukladaniu zubného kameňa u psov a mačiek vďaka patentovanej inovatívnej zložke Oral-Active. Je to jedinečná zmes rastlinných a morských fytochemikálií, ktoré podporujú zdravé ďasná a zdravie zubov psov mačiek. Navrhnuté veterinármi tak, aby pomáhali pri podpore ďasien, periodontálnych väzov a zdravej imunite úst. Vhodné pre psov a mačky od 4 mesiacov veku

Výrobca: Broadreach Nature+
Kód produktu: N26
Dostupnosť: Skladom
16.80€
Bez DPH: 14.00€

Pre zdravé zuby psa a mačky. Na zabránenie ukladania zubného kameňa, proti zápachu z papule a proti zápalom v papuli.

Táto synergická zmes rastlinných a morských fytochemikálií má antioxidačné, antimikrobiálne a protizápalové účinky.

  • Podporuje zdravie periodontálneho väziva, kostí a ďasien
  • Eliminuje tvorbu zubného kameňa a kazov
  • Podporuje tvorbu zdravých slín a zdravie ústnej imunity
  • Podporuje svieži dych
  • Menej časté ultrazvukové čistenia
  • Vďaka svojmu obsahu podporuje imunitu a celkové zdravie

Prečo pre psa a mačku Denta deep od Broadreach Nature?
Štúdia vykonaná Royal Veterinary College uvádza ochorenie ďasien psa ako jeden z najčastejších dôvodov na návštevu veterinára. Zápal ďasien a periodontálne ochorenie majú veľký vplyv na celkové zdravie domáceho maznáčika. Toto sú dôvody, prečo spoločnosť Broadreach Nature s plnou vážosťou pristúpila k vývoju produktu Dental deep. Na jeho vývoji sa podieľala naša interna veterinárna expertka Dr Barbara Fougere.


Podľa štúdie trpí parodontitídou  82 % psov vo veku 6 až 8 rokov a 96 % psov vo veku 12 až 14 rokov1, pričom viac ako 85 % psov malých plemien hlásilo ochorenie parodontu2. U mačiek jedna štúdia diagnostikovala periodontálne ochorenie u 50 % mačiek starších ako 4 roky, zatiaľ čo 93 % mačiek starších ako 8 rokov vykazovalo rádiografické známky straty periodontálnych kostí alebo koreňov3.

Tieto štatistiky ukazujú, že je veľmi dôležité podporovať zdravie zubov a papule psov a mačiek.

Dental Deep, Advanced Dental Care je produkt na rastlinnej báze navrhnutý tak, aby riešil nielen zubný povlak, ale aj subgingiválne zmeny ( infekcie, zápaly, poškodenie pod ďasnami; najmä vyskytujúce sa v štrbine medzi okrajom ďasna a krčkom alebo koreňom zuba. Často ešte voľným pohľadom neviditeľné zmeny, ktoré sú viditeľné až pri pokročilých problémoch s chrupom). Dental deep bol vyvinutý s cieľom podporiť zdravie parodontu tak, aby sa zabránilo vzniku subgingiválnym zmenám a tým aj tvorbe nebezpečných infekcii chrupu, slizníc, zubného kameňa a kazom. K tomu samozrejme patrí aj eliminácia nepríjemného zápachu z papule.

Neodporúča sa pre zvieratá s ochorením štítnej žľazy. Vyhnite sa podaniu gravidným zvieratám a zvieratám mladším ako 4 mesiace. Obsahuje stopy prirodzene sa vyskytujúcich siričitanov. 

TIP: Zubný kameň u psa aj mačky sa zvykne vracať. Ale jeho ukladaniu viete účinne zabrániť.  Ak má váš psík / mačka už zubný kameň, dajte mu ho odborne odstrániť a vzápäti mu začnite podávať Dental deep, aby ste udržiavali zdravú ústnu dutinu dlhodobo...

UPOZORNENIE: Ak spozorujete akékoľvek nežiaduce reakcie alebo zhoršenie zdravotného stavu domácich zvierat, prestaňte ho používať a ihneď kontaktujte svojho veterinárneho lekára. 

Neodporúča sa pre zvieratá s ochorením štítnej žľazy. Vyhnite sa podaniu gravidným zvieratám a zvieratám mladším ako 4 mesiace. Obsahuje stopy prirodzene sa vyskytujúcich siričitanov. 


AKTÍVNE ZLOŽKY 

Medzi hlavné aktívne zložky patria:

Nechtík lekársky (Calendula o fficinalis) je liečivá rastlina s vynikajúcimi antimikrobiálnymi, hojivými a protizápalovými účinkami, vrátane parodontopatických baktérií. 
Chlorella  je jednobunková zelená sladkovodná riasa, ktorá obsahuje jedinečné a rozmanité funkčné makro- a mikroživiny, vrátane bielkovín, Omega-3 polynenasýtených mastných kyselín, polysacharidov, vitamínov a minerálov. Chorella je schopná zvýšiť produkciu slín u jedincov s nižšími hladinami sekrécie slín a vo všeobecnosti zvyšuje slinný imunoglobulín A a zlepšuje imunitnú funkciu sliznice. Má silné antimikrobiálne a antioxidačné vlastnosti. 
Pivovarské kvasnice (Saccharomyces cerevisae) -  Bunková stena Saccharomyces cerevisiae je dôležitým zdrojom β-glukánov. Sacchoromyces cerevisae pomáha pri kontrole paradentózy. 
Koreň kurkumy (Curcuma Longa)  je dobre známa pre svoje protizápalové a antioxidačné vlastnosti. Bolo tiež vedecky dokázané, že kurkuma a chlórhexidín výrazne znižujú index plaku a preto sa môžu použiť pri prevencii a liečbe zápalu ďasien 
Hnedá riasa (Ascophyllum Nodosum)  má antioxidačné a protizápalové účinky a môže priamo inhibovať ústne baktérie a oxidačný stres spôsobený bakteriálne indukovanou peroxidáciou lipidov. 
Sladkovodná riasa Haematococcus pluvialis je prirodzeným zdrojom astaxantínu a iných bioaktívnych látok. Sekrécia slín je základom pre zdravie ústnej dutiny, keďže hyposalivácia ohrozuje žuvanie a prehĺtanie potravy, znižuje imunitnú funkciu slizníc a zvyšuje riziko ochorení ústnej dutiny. 

Holistická veterinárka, ktorá pracuje pre Broadreach Nature DrVet Barbara Fougere vysvetľuje účinnosť a zloženie produktu Dental deep

1. Glickman LT, Glickman NW, Moore GE, Lund EM, Lantz GC, Pressler BM. Association between chronic azotemic kidney disease and the severity of periodontal disease in dogs. Prev Vet Med. 2011;99(2–4):193–200.
2. Yerramilli M, Farace G, Quinn J, Yerramilli M Kidney Disease and the Nexus of Chronic Kidney Disease and Acute Kidney Injury: The Role of Novel Biomarkers as Early and Accurate Diagnostics. Vet Clin North Am Small Anim Pract. 2016 Nov; 46(6):961-93.
3. Gengler W, Dubielzig R, Ramer J Physical examination and radiographic analysis to detect dental and mandibular bone resorption in cats: a study of 81 cases from necropsy. J Vet Dent. 1995 Sep; 12(3):97-100

Vlastnosti
Formula Kapsula
Krajina pôvodu Veľká Británia

Dávkovanie:

<5 kg           1 kapsula každý druhý deň

6-10 kg        1 kapsula denne

11kg-20kg    2 kapsuly denne

21-40 kg       2-3 kapsuly denne

>40 kg          4 kapsuly denne

ZLOŽENIE:
1 kapsula obsahuje:
Oral-Active complex (Calendula Officinalis, Curcuma Longa, Chlorella Vulgaris, 

Haematococcus pluvialis)                                        ……. 225mg
Kvasnice (Saccharomyces cerevisae)                     ……  83mg    
Kelp – hnedá riasa (Ascophyllum Nodosum)           …..   192mg     
Extrakt čierného korenia (Bioperine)                        ….    1mg

Analytické zložky :
Vlhkosť                      ………           6,7%
Bielkoviny                  .……..        12,7%
Tuky                            ………          4,4%
Popoloviny                ………         14,1%
Hrubá vláknina        ……….           2,6%
Celkové sacharidy   ……….         62,2%
 . .