Veterinárna masť JODERMAL S® je určená pre psov, mačky, kone, hovädzí dobytok, ošípané, ovce, kozy... na liečbu závažných kožných problémov.

Výrobca: Joderma - Glandula Mystery
Kód produktu: J06
Dostupnosť: Skladom
39.90€
Bez DPH: 33.25€

3 alebo viac 37.90€
5 alebo viac 37.10€

Srsť a pokožka zvierat je dôležitou súčasťou starostlivosti o každého domáceho miláčika. Práve koža totiž tvorí akúsi ochrannú vrstvu tela pred škodlivými vplyvmi prostredia. Avšak práve preto sa mnohokrát stretávame s jej infekciami, poraneniami či rôznymi ochoreniami.

Ideálne by, pravdaže, bolo, ak by sa akýmkoľvek ranám či infekciám dalo predísť. Zväčša sa však s nimi zvieratká každého druhu počas svojho života stretnú. V mnohých prípadoch, žiaľ, zanedbávajú majitelia zvierat ošetrenie kožných rán či ochorení a spoliehajú sa na to, že sa rana časom sama zahojí.  No práve to môže mať výrazne negatívny vplyv na kvalitu a dĺžku života zvieraťa.

Veterinárna masť JODERMAL S® je vhodná pre psov, mačky, fretky, morčatá, zajace, kone, hovädzí dobytok, ošípané, ovce…

Masť JODERMAL S®  je určená na liečbu :

  • abscesov,
  • flegmón,
  • nekróz,
  • chronických periostitíd,
  • tendovaginitíd,
  • periartritíd,
  • svrabu,
  • hnisavé infikované rany,
  • závažné infekcie uší,
  • zlepšuje cirkuláciu krvi, čím znižuje zápal a opuch postihnutého miesta

Masť má lokálny antiflogistický (proti bolesti) účinok.

Veterinárna masť JODERMAL S® je tiež vhodná na ošetrovanie labiek Vášho psíka.

Výborne sa vstrebáva a rozotiera.Prekrvením miesta  aplikácie podporuje v tkanivách procesy vstrebávania a hojenia a prispieva  tak k rýchlejšej  regenerácii postihnutého miesta.

Táto certifikovaná masť neobsahuje žiadne chemické  zložky či farbivá. Potvrdené hubenie baktérií typu Staphylococcus aureus, Escherichia coli (E coli) a Pseudomonas aeruginosa.

 Oblasť použitia                      

Pomáha rýchlejšiemu hojeniu popraskanej kože, porušenej kože. Šetrne napomáha pri liečbe abscesov, flegmón, nekróz, chronických periostitíd, tendovaginitíd, periartritíd, svrabu. Táto certifikovaná masť neobsahuje žiadne chemické  zložky či farbivá. 

Poznámka: Veterinárny prípravok neobsahuje žiadne chemické  ani iné antibakteriálne zložky a ani farbivá.

Podmienky a spôsob likvidácie nepoužitého veterinárneho prípravku: Nepoužité a nespotrebované veterinárne  prípravky,  vrátane  ich odpadov, sa  likvidujú v zmysle platných právnych  predpisov SR.

Veľkosť balenia: 30 g

Spôsob uchovávania: Skladujte pri teplote do 25 °C. Uchovávať mimo dohľadu a dosahu detí.

Čas použiteľnosti: 2 roky.

Viac o štúdiach s veterinárnym krémom Jodermal a skúsenosti z klinickej praxe

Osobné skúsnosti. Video s MUDr. Švihran o svojej osobnejs kúsenosti

Vlastnosti
Formula Masť
Krajina pôvodu Slovensko

Veterinárny prípravok obsahuje organicky viazaný jód naviazaný na  masťový základ Synderman. 

Vrstvu masti naneste na všetky porušené miesta kože (jeden až trikrát denne). Dôkladne masť vmasírujeme na porušené miesta. Masť je možné použiť v primeranom množstve u veľkých zvierat a podľa rozsahu poranenia, 10 – 15  ml, u oviec a kôz  5-10 ml na mliečnu žľazu a dôkladne premasírujeme. U malých zvierat  aplikujeme 2-4 ml veterinárneho prípravku